Zaloguj się, aby zobaczyć.  Listopadowe "Spotkanie z historią" już za nami

W dniu 25 listopada 2016 roku odbyło się kolejne „Spotkanie z historią”. W programie tegorocznej edycji przewidziane zostało rozstrzygnięcie 9. edycji konkursu „Patriotyczna Droga Krzyżowa – Mały Katyń Ziemi Sokołowskiej” oraz prezentacja słuchowiska radiowego autorstwa redaktora Andrzeja Zajdla pt. „Las turzański woła”.

Czytaj więcej: Listopadowe "Spotkanie z historią"

 Zaloguj się, aby zobaczyć. Podsumowanie  8. edycji konkursu Patriotyczna Droga Krzyżowa

Podsumowanie 8. edycji konkursu Patriotyczna DrogJuż po raz 8 ważnym wydarzeniem w kalendarzu książnicy sokołowskiej, jest konkurs, określany potocznie jako „turzański”. Nie bez przyczyny – przecież sokołowska biblioteka i przed pierwszą edycją tego konkursu, żywo włączała się w pielęgnowanie pamięci historycznej o tragicznych wydarzeniach z 1944r., związanych z funkcjonowaniem w Trzebusce obozu NKWD, oraz mordu dokonywanego na części jego jeńców w pobliskich lasach.

Czytaj więcej: Podsumowanie 8. edycji konkursu Patriotyczna Droga Krzyżowa – Mały Katyń Ziemi Sokołowskiej

Zaloguj się, aby zobaczyć."Spotkanie z historią 2015"

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Sokołowskiej zapraszają na "Spotkanie z historią 2015". W programie: podsumowanie międzypowiatowego konkursu plastyczno-literackiego "Patriotyczna Droga Krzyżowa - Mały Katyń Ziemi Sokołowskiej" oraz emisja filmu "Żołnierze Rzeczypospolitej - Turzański las" w reż. Artura Janickiego (Kraków 1994).

Czytaj więcej: Spotkanie z historią 2015

Zaloguj się, aby zobaczyć.8. edycja konkursu "Patriotyczna Droga Krzyżowa - Mały Katyń Ziemi Sokołowskiej"

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Sokołowie Małopolskim oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Sokołowskiej zapraszają do udziału w 8. edycji międzypowiatowego konkursu plastyczno-literackiego „Patriotyczna Droga Krzyżowa – Mały Katyń Ziemi Sokołowskiej”.

 

Czytaj więcej: 8. edycja konkursu "Patriotyczna Droga Krzyżowa - Mały Katyń Ziemi Sokołowskiej"

 

 Zaloguj się, aby zobaczyć. Prapremiera nowego filmu o mordzie turzańskim połączona z rozstrzygnięciem 7. edycji konkursu "Patriotyczna Droga Krzyżowa - Mały Katyń ziemi Sokołowskiej"

W piątek 21 listopada 2014 r. o godzinie 1600 odbędzie się w Sokołowie Małopolskim ważne wydarzenie kulturalne – spotkanie z historią. Na sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji wyemitowany zostanie półgodzinny film dokumentalny „Podkarpacki Katyń” w reżyserii Józefa Matusza, poruszający swą tematyką dzieje obozu NKWD w Trzebusce i mordu w Turzy. Materiał do tego dokumentu kręcono 2 lata temu. Dzięki współpracy Sekcji Turzańskiej Towarzystwa Miłośników Ziemi Sokołowskiej z Instytutem Pamięci Narodowej w Rzeszowie prapremiera filmu będzie miała miejsce na terenie ziemi sokołowskiej, gdzie pamięć o „Małym Katyniu” jest najsilniej kultywowana. Projekcję filmu poprzedzi rozstrzygnięcie 7. edycji międzypowiatowego konkursu plastyczno-literackiego „Patriotyczna Droga Krzyżowa – Mały Katyń Ziemi Sokołowskiej”.

Czytaj więcej: Prapremiera filmu o Turzy